Browsing Tag

Esin Hakaj

Partizani pa “frena”, zyrtarizimet në seri

Partizani, pasi zyrtarizoi Uilliam Kordeiron, ka njoftuar arritjen e marëveshjes me një tjetër lojtar që rikthehet në kampin e kuq. Bëhet fjalë për shkodranin Esin Hakaj, i cili ka nënshkruar për një vit me “demat e kuq”. “Klubi i…

Koha e Hakajt te Teuta, Gega e ka zgjidhjen për Ibrahimin

Teuta-Partizani do të jetë një ndeshje e tëra për t’u parë këtë javë. Durrsakët kanë mundësi të futen në garë për titull në rast fitoreje, pasi diferenca me të kuqtë do të shkonte tre pikë. Kështu që motivimi në skuadrën e drejtuar nga…

Teuta në heshtje, një mungesë e rëndësishme ndaj Laçit

Teuta fitoi javën e shkuar ndaj Kastriotit, një detyrim për durrsakët. Tanimë për skuadrën e Bledi Shkëmbit është programuar një sfidë e vështirë kundër Laçit. Luhet në fushën asnjanëse të Elbasanit dhe “Djemtë e Detit” duan pikë ndaj…

Hakaj: Kemi merituar më shumë këto javë  

Esin Hakaj u zgjodh njeriu i ndeshjes në Teuta-Kamza. Mbrojtësi i krahut të majtë asistoi në golin e latif, ndërkohë që pas takimit në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport deklaroi:  “Më në fund arriti edhe Latif të shënojë. Shyqyr që…

Esin Hakaj qetëson Shkëmbin, sytë nga Kallaku

Teuta zhvilloi një ndeshje miqësore me Skënderbeun dhe barazoi pa gola. Në takimet e e deritanishme durrsakët nuk kanë humbur asnjë takim, ndërkohë që me korçarët nga minuta e parë e lojës u pa edhe shkodrani Esin Hakaj. Lojtari i linjës së…