Browsing Tag

Entella

Nuk u dha kartoni i kuq në fund, në Itali ndeshja riluhet

Një episod i çuditshëm ka ndodhur në futbollin italian, konkretisht në Serinë C. Në sfidën e luajtur disa ditë më parë, midis Kuneos dhe Virtus Entelës një lojtar i vendasve është ndëshkuar dy herë me karton të verdhë, por arbitri nuk e ka…

Absurditeti italian: Entela ende pa kampionat, por me Kasanon!

Situatë e pabesueshme ajo e Virtus Entelës, klubi i vetëm në botë që nuk merr pjesë në asnjë kampionat dhe nuk e di ende ku do luajë. Në Serinë C italiane nuk është regjistruar, për shkak se një vendim i Kolegjit të Garancisë e kthen në…