Browsing Tag

Enea Koliçi

Takaj nis të veprojë, blindon portën me portierin e njohur

E ardhmja e Skënderbeut është në dorë të vendimit të “CAS”. Të gjithë në Korçë po presin datën 12 korrik, kur trupa gjyqësore në Lozanë të Zvicrës do të japë vendimin final të gjyqit midis klubit shqiptar dhe qeverisë së futbollit evropian,…

Vlerësim për Koliçin, shpallet lojtari i muajit

Enea Koliçi është votuar futbollisti i muajit prill nga shoqata “Sporti na Bashkon”, teksa gazetarët sportivë kanë vlerësuar paraqitjet e portierit të Flamurtarit më shumë se golat e shënuar nga Ismail Dunga dhe Redon Xhixha respektivisht…

Enea Koliçi në Korçë, thjesht si spektator

Enea Koliçi e ka mbyllur me Kukësin dhe është lojtar i lirë. Gjatë kësaj periudhe portierit pogradecar nuk i kanë munguar ofertat, ndërkohë që në të shkuarën emri i tij është lakuar si pasardhësi i Orges Shehit në portën e Skënderbeut.…