Browsing Tag

Elton Cale

Kale si Rexhinaldo, zbulon të ardhmen e tij

Elton Kale është një ndër lojtarët më aktivë nëpër rrjetet sociale dhe braziliani shpesh bën postime interesante në profilet e tij. Gjithsesi, këtë herë duket se mesfushori e ka lënë pas humorin dhe ka bër një postim mbi të ardhmen e tij.…

VIDEO | Elton Kale si Insinje, shikoni si e tremb shokun e tij!

Elton Kale është shumë tip, siç e themi në zhargon në vendin tonë. Brazilianit i pëlqen të bëjë shaka në rrjetet sociale dhe një prej rrengjeve ia ka zbuluar Zhan Karioka, me të cilin ka qenë shok skuadre te Kukësi. Mesfushori, që tanimë…

Elton Kale “show” me para, Batha: Hape krahun tani!

Flamurtari i ka habitur të gjithë, teksa me rezultatet e javëve të fundit është ngjitur në vendin e tretë në klasifikim. Dje vlonjatët mundën Teutën dhe i morën vendin në renditje, ndërkohë që Idriz Batha shënoi golin e tretë të takimit.…