Browsing Tag

Egjipt

VIDEO | Salah “out”, Afrika e Jugut eliminon Egjiptin

Afrika e Jugut ka befasuar të gjithë duke eliminuar Egjiptin nga Kupa e Kombeve të Afrikës pas fitores 1 – 0 në fazën e 1/16-ve. “Faraonët” konsideroheshin si ekipi favorit për të fituar turneun, kjo dhe për shkak se ishin vendi organizator…

VIDEO | Egjipti marshon, Salah ngre në peshë stadiumin

Egjipti ka siguruar kalimin në fazën e 1/8-ve të “Kupës së Kombeve të Afrikës” falë fitores 2 – 0 kundër Republikës Demokratike të Kongos. Dy golat e “faraonëve” në këtë takim u shënuan nga Elmohamadi dhe Salah, të dy lojtarë që aktivizohen…

VIDEO | Faraonët zhbllokojnë sfidën, kualifikimi një hap larg

Egjipti është shumë pranë kualifikimit për në fazën me eliminim direkt të Kupës së Afrikës, pasi ka kaluar në avantazh përballë Kongos. Faraonët shfrytëzojnë mjaft mirë një goditje këndi dhe ndërtojnë një aksion të rrezikshëm. Salah luan…

VIDEO: Magjia e Salah, gol nga goditja e këndit

Po luhen ndeshjet kualifikuese për Kupën e Afrikës dhe në fushë sot ishte edhe Egjipti, që priste Svazilandin, ose Esuatinin, siç quhet prej pak muajsh. "Faraonët" mbyllën gjithçka që në pjesën e parë, duke shkuar në pushim në avantazh…