Browsing Tag

Effenberg

Legjenda bavareze: Myler, largohu nga Bajerni!

Stefan Efenberg është një nga lojtarët që kanë shkruar historinë tek Bajerni i Mynihut dhe kombëtarja gjermane. Fituesi i Championsit me bavarezët dhe Botërorit me kombëtaren provon t'i japë një këshillë Tomas Mylerit. Ish-trajneri i…

Efenberg e ka me Kovaç: Po bën diçka pa logjikë

Bajerni i Mynihut u mund në Berlin të premten e shkuar dhe natyrisht është tema e ditës, sepse në Gjermani një humbje e bavarezëve është dhurata perfekte për mediat. Sport 1 ka intervistuar një legjendë të Bajernit, Stefan Efenberg, i…