Browsing Tag

Eder Militao

“U trullosa, po iki”, prezantim ekzemplar i Militaos!

Eder Militao është goditja e Florentino Perez për repartin e mbrojtjes. 21-vjeçari brazilian, i cili aktivizohet edhe në krahun e djathtë të mbrojtjes, do të rivalizojë me Sergio Ramos dhe Rafael Varan për një post titullari. Sot ka qenë…

Reali nuk humb kohë, zyrtarizohet blerja e parë për Zidan

Reali Madridit nuk humbet kohë. Me sezonin që është thuajse i mbyllur me madrilenët, pasi janë jashtë gare për çdo trofe, drejtuesit po mendojnë për sezonin e ardhshëm. Lëvizja e parë ishte rikthimi i Zinedin Zidan në pankinë, ndërsa…

Një brazilian për mbrojtjen, por Realit i duhet të nxitojë

Reali i Madridit ndodhet në një moment të vështirë dhe merkato është mëse e nevojshme. Pasi arriti të siguronte shërbimet e Brahim Diaz, Florentino Perez është hedhur në sulm për një qendërmbrojtës. Spanjollja “Marca” raporton dhe hap…