Browsing Tag

Drogba

Drogba qetëson tifozët: Hazard largohet si një legjendë

E ardhmja e Eden Hazard po duket gjithmonë e më larg Çelsit. Belgu është shumë pranë kalimit te Real Madrid. Dy klubet ndodhen në fazën e negociatave dhe me shumë gjasa marrëveshja do të kryher për një shumë që i kalon 100 milionë eurot.…

Drogba: Hazard te Reali? Te Çelsi do të mbetet legjendë!

Ish-sulmuesi i njohur i Çelsit, Didier Drogba ka folur sot për mediat angleze sa i takon një largimi të mundshëm të Eden Hazard nga skuadra e Bluve të Londrës. Sipas Drogba, Hazard e ka në dorë vete të ardhmen e tij, por cilado që të jetë…

Pesë yjet e harruar që vazhdojnë të luajnë futboll

Jo të gjithë lojtarët kanë fatin të kenjë një karrierë si ajo e Françesko Totit, Xhanluixhi Bufon ose Klaudio Pizarros që vazhdon dhe luan akoma në Gjermani  te Verder Bremeni edhe pse ka i ka mbushur të 40-tat. Pjesa më e madhe e…