Browsing Tag

Dorian Kërçiku

Dëmtimet kthehen në makth, Tirana pa katër titullarë

Tirana po bëhet gati për ndeshjen me Luftëtarin në kampionat. Trajneri Ardian Mema duhet të përballojë problemet që ka me dëmtimet dhe nuk janë pak futbollistët që nuk mund të aktivizohen në takimin e së dielës. Majkëll Ngo dihej që nuk…

Dorian Kërçiku alarmon Tiranën, rrezikon edhe derbin

Dorian Kërçiku është shqetësimi i Ardian Memës e Tirana. Mbrojtësi i djathtë, i cili po kalonte një formë të mirë, pësoi një dëmtim që e la jashtë në takimin me Kukësin. Pas kontrolleve mjekësore është mësuar edhe sa rrezikon të qëndrojë…

Miliona për Majkëll Ngo, Kërçiku gëzon Memën

Tirana ka një sfidë të rëndësishme të shtunën. Përballë do të ketë Kukësin e vendit të dytë dhe bardheblutë synojnë të marrin pikët maksimale. Sigurimi i qëndrimit në Superiore është objektivi parësor në kampin kryeqytetas, ndërkohë që…

Probleme për Kërçikun, Turtulli mungesë e sigurt

Tirana barazoi në derbi me Partizanin, ndërkohë që një prej lojtarëve ka shfaqur probleme së fundmi. Bëhet fjalë për mbrojtësin Dorian Kërçiku, i cili në seancën e djeshme stërvitore nuk është përgatitur me grupin. Mbrojtësi i djathtë ka…

Një shqetësim për Memën, mbrojtësi humbet sfidën me Teutën

Fitorja kundër Kamzës ka rikthyer qetësinë në kampin e Tiranës që siguroi tre pikë të rëndësishme për ecurinë në kampionat. Diferenca me zonën e ftohtë ka shkuar në pesë pikë dhe dy fitoret rresht në kupë dhe kampionat kanë rritur besimin e…