Browsing Tag

Dilaver Duka

Risi te Partizani, Gegës i vjen dëshira e merkatos

Partizani vijon me përgatitjet në Turqi, ndërkohë që ka lajme të reja. Sot në seancën stërvitore është bashkuar edhe mesfushori Dilaver Duka. Një lëvizje e paralajmëruar nga drejtori Olsi Rama, i cili pat deklaruar se ai do të jetë në provë…

Partizani akord me Dukën, por ka një “ngërç”

Dilaver Duka dhe Partizani e kanë arritur akordin mes tyre. Mesfushori shqiptar që  aktualisht është pjesë e Motaun në ligën e katërt (NPS) në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është dakord me kushtet e ofruara nga të kuqtë, por ka një…

Rama në Rinas, krah tij “goditja” e merkatos?

Partizani nuk e ka mbyllur merkaton dhe drejtuesit po punojnë për të bërë edhe disa përforcime të tjera. Dilaver Duka është një nga objektivat dhe Drejtori i Përgjithshëm Olsi Rama kishte udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës.…

Merkato e Gegës, përforcime nga SHBA për Partizanin

Partizani ka afruar këtë verë vetëm dy lojtarë të afirmuar, mesfushorin Ardit Hila dhe sulmuesin Stefan Nikoliç. Për këtë të fundit pikëpyetjet janë të mëdha në fakt, për shkak të së shkuarës së tij problematike dhe faktit që nuk shënon…