Browsing Tag

diaz

“Politika” e Realit, synohet mesfushori i Mançester Sitit

Real Madrid është një prej skuadrave më të fuqishme në botë, por duket se tani ka ndryshuar disi strategji dhe mendon më shumë për lojtarët e rinj dhe me perspektivë. Kampionët e Europës kanë treguar se janë të gatshëm të shpenzojnë shuma…

Real apo Siti? Të gjithë presin vendimin e Brahim Diaz

Brahim Diaz është kthyer në qendër të vëmendjes te Mançester Siti. Vetë trajneri Pep Guardiola foli për të ardhmen e sulmuesit 19-vjeçar, kontrata e të cilit mbaron në fund të këtij sezoni. Trajneri spanjoll tha se klubi është i gatshëm të…

Reali harron Ronaldon, numri 7 ka pronar të ri

Kristiano Ronaldo është një nga lojtarët më të mëdhenj të historisë së futbollit. Sigurisht që portugezi ka një vend të rëndësishëm në historinë e klubit të Real Madrid, por ndoshta jo në kufijtë e një legjende, edhe pse rekordet e thyera…