Browsing Tag

Di francesko

Di Françesko: Nuk e jap dorëheqjen, skuadra s’ka mentalitet

Trajneri i Romës Euzebio Di Françesko mund të ketë dhënë daljen për shtyp më të sikletshme të karrierës së tij si trajner. Roma rikthehet në kryeqytet me një humbje turpëruese 7 – 1 ndaj Fiorentinës, një rezultat ky që lë një njollë që s’do…

Di Françesko: Asnjë veprim racist ndaj Dugllas Kostës

Në ndeshjen mes Sasuolos dhe Juventusit mori shumë vëmendje sherri mes Dugllas Kostës dhe Di Françeskos. Braziliani u konfrontua me lojtarin e Sasuolos, por jo vetëm kaq, pasi e pështyu në fytyrë, duke bërë një gjest shumë të shëmtuar.…