Browsing Tag

Claudio Pizarro

Pizarro sfidon vitet, 40-vjeçari firmos kontratën e re

Sulmuesi peruan Klaudio Pizarro kishte deklaruar në fillim të sezonit se ky do të ishte sezoni i tij i fundit në Bundesligë gjermane, por për habinë e të gjithëve 40-vjeçari nuk do ta mbajë këtë premtim. Sado  e pabesueshme të duket,…

VIDEO: Mbreti Levandovski vendos rekord dhe rimerr fronin

Robert Levandovski shënoi golin e tij të 196 në Bundesligë në takimin e sotëm ndaj Volfsburgut. Shifër kjo që i jep zyrtarisht vendin e parë në listën e golashënuesve të huaj në kampionatin gjerman. Ky rekord mbahej prej vitesh nga…