Browsing Tag

Claudio Lotito

Lacio nuk vendos limite, bonusi zbulon ëndrrën bardhekaltër

Simone Inzagi do të jetë trajner i Lacios deri në vitin 2021. 43-vjeçari ka filluar të drejtojë moshat e kësaj skuadre e më pas ekipin e parë, ku ka katër vite. Lacio ka bërë shumë mirë me të në stol, duke fituar Kupën e Italisë dhe…

Tare drejt Milanit? “Dorëzohet” Klaudio Lotito!

Lidhja midis Igli Tares dhe Klaudio Lotitos është shumë e fortë, por interesimi i Milanit për shqiptarin është serioz dhe presidenti i Lacios po mendon më të keqen. Paolo Maldini preferon 45-vjeçarin si drejtor sportiv të Milanit dhe si…

Shkarkimi Bielsës, Tare dhe Inzagi: Lotito zbulon sekretet

Klaudio Lotito është një nga presidentët më karizmatikë të Serisë A. Kreu i Lacios ka zbuluar disa nga sekretet e tij, duke nisur nga ideja e çmendur për t’i ofruar Igli Tares postin e drejtorit sportiv. Biondi shqiptar ishte në fundin e…