Browsing Tag

Christian Pulisic

Dortmundi “lëviz gurët”, gjendet pasuesi i Pulisiç

Kristian Pulisiç do të largohet së shpejti nga Borusia e Dortmundit. Zyrtarët e klubit e kanë bërë të qartë se lojtari nuk është më në planet e klubit. Krisja mes palëve filloi gjatë muajve të verës, kur Pulisiç refuzoi ofertat e…

Dortmundi “ngre duart”, Çelsi ka një plan për Pulisiç

Borusia e Dortmundit nuk dëshiron të rrezikojë me Kristian Pulisiç. Anësori amerikan është nën kontratë deri në verën e vitit 2020 dhe gjermanët nuk kanë ndërmend ta humbin me parametra zero. Çmimi për të është 70 milionë sterlina dhe është…

Juventus vihet në lëvizje, synon yllin e Dortmund

Juventusi ishte një ndër klubet më aktive në merkaton e verës, teksa arriti transferimin më të bujshëm të merkatos, me Kristiano Ronaldon, i cili kaloi nga Reali i Madridit në kampin bardhezi. Gjithashtu së bashku me portugezin erdhën dhe…