Browsing Tag

Bulku

Bulku: Nuk e prisja kurrë, padiskutim që u lumturova

Ish-kapiteni i skuadrës kombëtare Ervin Bulku do të debutojë si trajner i përfaqësueses shqiptare mbrëmjen e sotme në përballjen ndaj Andorrës. Në një intervistë për “Supersport”, Bulku shpjegoi se lajmi i erdhi fare papritur. “Të them…

Debutimi i Bulkut dhe kur Andorra turpëronte Shqipërinë

Viti 2002. Federata Shqiptare e Futbollit që në atë kohë drejtohej nga Miço Papadhopulli, për shkak të rezultateve të dobëta vendos shkarkimin e Medin Zhegës dhe vendin e tij e zë legjenda e Dinamos, Sulejman Demollari. Emërim që në atë…

Bulku vjen me risi, ndryshime në mesfushë dhe sulm

Shqipëria do të ndeshet nesër në transfertë me  Andorrën. Fitorja është detyrim. S’duhet harruar se pavarësisht të gjithë probleme që kemi, përballë do të jetë një përfaqësuese ku pjesa dërrmuese e lojtarëve janë gjysmë-profesionistë.…

Bulku: Mema nuk bën më keq se Ze Maria!

Nga emër i rëndësishëm bardheblu, që flet për një tjetër emër të lidhur ngushtë me Tiranën. Ervin Bulku komentoi debutimin e Ardian Memës te bardheblutë, të hënën në fushën e Flamurtarit, skuadrës ku deri pak ditë më parë punonte si…

Bulku: Devi, futu vetë për të frikësuar Vllazninë!

Olsi Avdiaj E martë e veçantë ka qenë ajo e djeshmja në kampin bardheblu. Miq specialë në fushë dhe tribunën e “Selman Stërmasit”. Ish-kapiteni i skuadrës, Ervin Bulku tanimë si ndihmës i Xhani De Biazit ishte në stadium për të ndjekur…

Reagon Tirana, marrëveshje me Bulkun për borxhin

Lajmi i bujshëm se FSHF i kishte dhënë vetëm dy javë kohë Tiranës për të paguar Ervin Bulkun, i cili kishte 120 mijë euro për të marrë, për dy sezonet e fundit para tërheqjes nga futbolli, vitin e shkuar, duket se ka vënë në lëvizje…

“Shpata e Damokleut” sërish mbi bardheblutë

Kur Ervin Bulku u tërhoq nga futbolli i luajtur në fund të sezonit të shkuar, e bëri pa zhurmë, duke mos lëshuar ndonjë deklaratë të fortë, edhe pse u fol se kishte pasur disa probleme me drejtuesit e klubit. Edhe në fund të vitit të shkuar…