Browsing Tag

Brahimi

Refuzoi Milanin dhe Arsenalin, Brahimi largohet nga Europa

Jasin Brahimi ka qenë një ndër lojtarët më të kërkuar të merkatos së verës. Sulmuesi anësor mbylli bashkëpunimin me Porton duke mos preferuar të rinovonte kontratën. Ofertat për 29-vjeçarin qenë të shumta me klubi si Milan, Arsenal dhe…

Mbas milionave të arkëtuara, Monako i futet merkatos

Gjatë tri viteve të fundit Monako është kthyer në një minierë ari për pronarët rus. Klubi nga principata ka gjeneruar të ardhura të jashtëzakonshme nga shitjet e talenteve si Marsial, Karrasko, Lemar, Mbape, Fabinjo Mendi, etj Mediet…