Browsing Tag

Botërori i Klubeve

Botërori i klubeve ndryshon krejtësisht, zbulohet formula e re

FIFA prej kohësh ka planifikuar që të ndryshojë formulën e Botërorit të klubeve. Qëllim është i qartë, FIFA kërkon që ta bëjë akoma më interesant këtë kompeticion në mënyrë që të rrisë të ardhurat që do të arkëtohen nga të drejtat…

Rekordi i mesfushorit, askush më mirë se Toni Kros

Reali i Madridit fitoi lehtësisht kundër Al Ain me rezultatin 4-1, duke fituar Botërorin për Klube për të tretën herë rresht dhe të katërtin në 5 vitet e fundit. Ekipi spanjoll ka dominuar futbollin europian dhe atë botëror në këto vite,…

Ideja e re, Botërori i Klubeve mund të ndryshojë format

Krahas kampionatit Botëror dhe atij Europian, me shumë mundësi do të shohim një format të ri, por këtë radhë në nivel klubesh. Botërori i klubeve është një kompeticion ekzistues, por siç është realiteti nuk e ka atë vëmendje që drejtuesit e…