Browsing Tag

Berat

Përforcohen Korabi dhe Apolonia, firmosin tre beratas

Klubet e kategorisë së parë po bëhen gati sezonin e  ri. Ditën e sotme klubi i Korabit ka zyrtarizuar dy përforcime për sezonin e ardhshëm. Bëhet fjalë për dy futbollistët beratas Ervis Çaço dhe Ariel Dobra, të cilët janë kanë kontrata me…

Privatizimi i Tomorit, sërish një vrimë në ujë

"U mbars mali e polli një mi", kështu mund të përkufizohet ajo që po ndodh ne Berat, aty ku para pak ditësh u bë shumë zhurmë në lidhje me një privatizim të mundshëm të klubit Tomori, por gjithçka ngeci në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, ku…

Tomori anulon miqësoren, shkak terreni i rënduar

Kushtet e këqija atmosferike të ditëve të fundit kanë bërë që shumë prej terreneve sportive në Shqipëri të degradojnë në gjendje të mjerueshme. Ky fenomen po ndikon për keq në fazën përgatitore të disa klubeve, një ndër to dhe Tomori.…

Festa të hidhura, Tomori u jep “thërrime” lojtarëve

Megjithëse skuadra e Tomorit ka qëndruar në një pritje të gjatë gati dy-mujore, mes premtimeve të shumta të klubit dhe Bashkisë për t'u likuiduar për pagat e prapambetura, sërish në Berat nuk ka lajme të mira. Burime brenda skuadrës…

Sherr i pabesueshëm në Berat, Tomori shkarkon trajnerin

Futboll moshash, kampionati U17, ku në teori të rinjtë luajnë për qejf dhe për të mësuar futbollin. Në praktikë? Një ushtrim i mirë boksi, me trajnerë gangsterë dhe prindër e tifozë që futen në fushë për të larë hesapet. Ndodh shpesh në…

Tomori, stadiumi plot defekte reklamohet si sukses

Sportdashësit beratas janë dëshmitarë të gjallë të një investimi skandaloz që është kryer më shumë se një vit më parë në stadiumin "Tomori"  që edhe pse një impiant me përmasa olimpike dhe me një strukturë bashkohore, është në gjendje të…