Browsing Tag

Bedri Greca

Zyrtare: Largohet nga Tirana dhe vishet i kuq

Gjilani ka vendosur të ndërtojë një ekip shumë të fortë për sezonin e ardhshëm. Presidenca ëndërron titullin kampion dhe po bën maksimumin për t’i dhuruar një kontingjent të pasur trajnerit Gentian Mezani. Afrimi i fundit vjen nga Tirana…

Mezani me mision, tani do sulmuesin e Tiranës

Xhekson Ferreira, Shkëlzen Ruçi dhe Oltion Rapa e ndoqën Gentian Mezanin nga Luftëtari te Gjilani, ndërkohë që trajneri vlonjat kërkon të afrojë edhe një tjetër lojtar nga Superiorja në skuadrën e tij. SportEkspres.com mëson se bëhet fjalë…

Mungon rinovimi, “lumë” ofertash për sulmuesin e Tiranës

Tirana ka afruar në skuadër dy lojtarë si Elton Kale dhe Agustin Torasa, të cilët sezonin e shkuar ishin pjesë e Flamurtarit. Kështu, largimet e Junus Sentamu dhe Namdi Oduamadit as që do të ndihen në kampin bardheblu.  Drejtuesit ndërkohë…

Tirana “zien”, tension mes lojtarëve në stërvitje

Për të mos mjaftuar humbja e fundit me Flamurtarin, te Tirana tashmë ka edhe një çështje tjetër. Dy futbollistë të bardhebluve, Bedri Greca dhe Jurgen Goxha, kanë debatuar në stërvitje mes tyre dhe trajneri Ardian Mema i ka përjashtuar ata…

Rikthehet Greca, Mema ka mbështetjen e Halilit

“Do vazhdojë, për mua mund të vazhdojë gjithë jetën. Nuk kam asnjë problem për Memën”, ishin këto fjalët e Refik Halilit pas derbit, që tregojnë qartë se trajneri Ardian Mema po e bën punën si duhet dhe problemet e bardhebluve duhen gjetur…

Greca humb derbin, Tirana përgatit një largim?

Tirana u ndal në barazim 1-1 me Skënderbeun, ndërkohë që në këtë takim u ndëshkua me karton të verdhë Bedri Greca. Sulmuesi anësor në këtë mënyrë ka humbur derbin me Partizanin, që pritet të luhet ditën e premte. Edhe Imami e rrezikonte…

Shkelmi i Grecës, Alvesh publikon një video gjeniale

Goran Siljanovski shpëtoi mirë në ndeshjen me Tiranën. Mbrojtësi i djathtë, për pak sa nuk mori një goditje nga ana e Bedi Grecës. Ky i fundit i shpëtoi ndëshkimit, ndërkohë që Danilo Alvesh nuk e ka humbur mundësinë të bëjë shaka me atë që…