Browsing Tag

Bastet

Miratohet projektligji, lojërat e fatit monopol shtetëror

Qeveria nuk ndalet, pasi projektligji për mbylljen e Kazinove dhe Basteve Sportive ka kaluar në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave. Aty është miratuar gjithçka dhe tashmë lojërat e fatit pritet të jenë një monopol shtetëror. Ligji i ri i…

Mbyllja e kompanive të basteve, edhe Superiorja e pëson

Është një nga temat më të diskutuara gjatë këtyre ditëve. Flasim pikërisht për projektligjin e qeverisë për të mbyllur pikat e basteve, rrjedhimisht edhe të kompanive të basteve. Një vendim i papritur, ndërkohë që ka paqartësi mbi bastet…