Browsing Tag

Areola

Largimi i Bufon, PSG gati goditjen e bujshme për portën!

Skuadra e PSG-së ka pasur gjithmonë disa nga portierët më të mirë në Europë, por asnjë nga numrat 1 nuk ka arritur të sigurojë një vend titullari të padiskutueshëm. Kevin Trap nuk ia doli të shfrytëzonte mundësinë për të qenë titullar, duke…

PSG “kartolinë” Bufonit, rinovon me rivalin e italianit

Paris Sen-Zhërmeni, njihet si një ndër klubet që ka shpenzuar më së shumti për blerjen e lojtarëve vitet e fundit. Gjithsesi, në ekipin parizien ka dhe lojtarë, të cilët kanë luajtur prej vitesh, ndoshta që në ekipet e moshave. Një ndër…

Pas Kupës së Botës, Areola vendos rekordin unik

Portieri francez Stefan Areola ishte një ndër 23 lojtarët që u nderuan me një medalje kampioni pas fitimit të Kupës së Botës nga Franca. Gardiani i PSG-së së bashku me kolegun e tij Adil Rami ishin të vetmit lojtarë që nuk morën qoftë edhe…