Browsing Tag

Ardit Krymi

Vllaznia mposht Korabin, mjafton një gol që në tunel

Vllaznia ka siguruar fitoren e radhës. Kuqeblutë mposhtën Korabin në shtëpi me rezultatin 1-0. Një gol i Ardit Krymit në minutën e parë të ndeshjes vulosi fatet e ndeshjes dhe i shtoi tre pikë ekipit në renditje. Shkodranët kishin…

Shkaku kartonët, Vllaznia pa liderin e mesfushës

Vllaznia nuk rrugë tjetër veç fitores me Vorën të shtunën. Për trajnerin Hasan Lika nuk do të jetë në dispozicion një nga lojtarët kryesorë të formacionin dhe ai është mesfushori qendror Ardit Krymi. Ky i fundit në ndeshjen me Shënkollin u…

Krymi vendos për të ardhmen, Vllaznia zyrtarizon stadiumin

Është vendosur përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Vllaznia-Korabi, e vlefshme për javën e parë të Kategorisë së Parë në grupin B. Klubi shkodran ka dalë me një njoftim zyrtar dhe lajmëron se ky takim do të zhvillohet në stadiumin…

Skënderbeu “ëndërron” yllin e përfaqësueses Shpresa

Ata që mendojnë se Skënderbeu i këtij sezoni do të jetë një kundërshtar i lehtë, ndoshta duhet të mendohen edhe një herë. E vërtetë: Korçarët janë shumë ndryshe nga sezoni i kaluar, kur e dominuan futbollin shqiptar në të gjitha drejtimet,…

Pas sulmuesit Blazhevski, Tirana piketon lojtarin e dytë

Tirana e ka nisur projektin e Superiores me maturi. Ekipi 24 herë kampion i Shqipërisë nuk është ngutur duke afruar lojtarë në masë siç ndodh rëndomë në kampionatin shqiptar, por ka menduar fillimisht të sigurojë elementët e mirë që ka.…