Browsing Tag

Angelino

Mendi e “mbush kupën”, Siti zyrtarizon mbrojtësin e majtë

Manccester Siti ka rikthyer në klub mbrojtësin spanjoll Angelino. Futbollisti 22-vjeccar u shit nga kampionët e Anglisë një vit më parë për pesë milionë euro në Holandë te PSV-ja. Paraqitjet e mira të 22-vjeçarit në Eredivisie kanë bërë që…

E shiti verën e kaluar, Guardiola ndërron mendje për spanjollin

Mançester Sitiduhet të bëjë më shumë në zbulimin e talenteve të akademisë. Xhejdon Sanço u shit në Dormtund dhe më pas shpërtheu, duke e bërë Guardiolën të pendohet. Këtë vit është përsëritur një tjetër rast. Angelino u shit verën e kaluar…