Bushi paralajmëron Malën: Nuk bëhet shaka me kombëtaren

Trajner i kombëtares U21 të Shqipërisë, Alban Bushi, foli para gazetarëve në daljen për shtyp të…

Andorra, një “shuplakë” fodullëkut shqiptar!

Pas fitores së kombëtares A në Andorrë, me dy gola në fundin e një takimi që…

VIDEO | Shqipëria U-21 shpëton në limite, barazim i vuajtur me Andorrën

Shqipëria U-21 luajti sot ndeshjen e dytë kualifikuese përballë Andorrës, pas humbjes 1-2 kundër Turqisë në…

Tre gola për tre pikë, Shqipëria shkatërron Andorrën (VIDEO)

Shqipëria ka shkatërruar Andorrën me rezultatin 0-3, duke marrë pikët e para në kualifikueset e “Euro2020”.…

Mema: Andorra ekip cinik, ja kush janë strategjitë tona

Sulejman Mema ka qenë shumë pranë kombëtares këto dy ditë dhe ka ndihmuar trajnerin aktual, Ervin…

Bulku para ndeshjes: Ky s’është moment i vështirë, fitorja është detyrim

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit për ndeshjen kundër Andorras, Ervin Bulku ka folur për “RTSH…

Njihuni me Ildefons Limën, legjendën e Andorrës që na ndëshkoi 17 vite më parë

17 vite më parë Andorra regjistroi fitoren e dytë në historinë e saj. Kombëtarja nga vendi…

Analiza e trajnerit të Andorrës: Ja pikat më të forta të Shqipërisë

Trajneri i përfaqësues së Andorrës, Koldo Alavarez, ka folur për mediet vendase në prag të sfidës…

Debutimi i Bulkut dhe kur Andorra turpëronte Shqipërinë

Viti 2002. Federata Shqiptare e Futbollit që në atë kohë drejtohej nga Miço Papadhopulli, për shkak…

Bulku vjen me risi, ndryshime në mesfushë dhe sulm

Shqipëria do të ndeshet nesër në transfertë me  Andorrën. Fitorja është detyrim. S’duhet harruar se pavarësisht…

Ritakim pas 17 vitesh, Bulku dhe Koldo tani përballen si trajnerë

Më 17 prill të  vitit 2002, Andorra regjistroi fitoren e dytë në histori. Përfaqësuesja nga shteti…

VIDEO | Franca poker Moldavisë, Islanda kalon pa probleme Andorrën

Në grupin H të eleminatoreve të Euro 2020, së bashku me kombëtaren tonë dhe Turqinë, bëjnë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online