Browsing Tag

Amadu

Latif: Jam i përqendruar te Teuta, Zoti ka një plan për mua

Pak javë më parë Teuta zyrtarizoi largimin e Latif Amadu, por nuk ishte e thënë që ganezi të largohej nga skuadra durrsake. Klubi bjellorus, Shaktar Soligorsk, u tërhoq nga marrëveshja në momentin e fundit dhe 25-vjeçari mbeti sërish nën…

Dështon transferimi i Latif, sulmuesi mbetet i Teutës

Klubi i Teutës zyrtarizoi ditën e premte shitjen e sulmuesit Latif Amadu te skuadra e bjelloruse e Shakhtjor Soligorsk. Megjithatë së fundmi, situata ka marrë një kthesë 180 gradë.  Sipas “Supersport”, marrëveshja për transferimin e…

Teuta ia beson sulmin afrikanit Amadu

Latif Amadu ka bindur plotësisht Teutën, që tashmë ka firmosur edhe zyrtarisht me të. Sulmuesi ganez ka marrë një dhuratë për ditëlindje, sepse më 20 gusht mbushi 24 vjeç dhe tashmë fiton një kontratë të re, pas aventurës disa-mujore te…