Browsing Tag

Alsid Tafili

Alsid Tafili lë Vllazninë, befason me klubin e ri

Një tjetër futbollist lë Shqipërinë dhe zhvendoset të luajë në futbollin dardan, madje në ligën e parë. Alsid Tafili, mesfushori qendror që vjet ishte pjesë e Vllaznisë, do të luajë sezonin e ardhshëm me Lirinë e Prizrenit. Një rikthimin…

200 ndeshje me Vllazninë, Tafili: Tani të mundim edhe Bylisin!

Alsid Tafili është një nga lojtarët me më shumë eksperiencë te Vllaznia dhe një nga ata që dha një kontribut të vyer që kuqeblutë të riktheheshin në Superiore. Mesfushori, në ndeshjen me Besëlidhjen regjistroi ndeshjen e 200 me fanellën e…