Browsing Tag

Aldo Teqja

E kishin piketuar me kohë, Partizani blindon edhe portën

Partizani ka përforcuar repartin e portës duke siguruar shërbimet e Aldo Teqes. “Gardiani” është prezantuar ditën e sotme në ambientet e klubit të kuq. Interesi i Partizanit për ish-portierin e Skënderbeut ka qenë i hershëm (LEXO KËTU) me…

Konkurrenca te Skënderbeu dhe kriza e Tiranës, flet Dajsinani

Portieri kavajas Mario Dajsinani ka marrë prej disa kohësh “çelësat” e portës te Skënderbeu. Në një intervistë për “RTSH SPORT”, gardiani flet mbi konkurrencën me kolegun Aldo Teqja dhe përballjen e së shtunës kundër Tiranës në “Selman…

Ekskluzive: Partizani nis merkaton, zbulohet objektivi i parë

Orges Shehi ishte i bindur për cilësitë e tij dhe vjet e deklaronte me të madhe se korçarët e kanë portierin. Zëra të shumtë lidhnin Gentian Selmanin për një kalim te Skënderbeu, por durrsaku votëbesoi portierin Aldo Teqja. Dhe në fakt…

Gjysma e formacionit e blerë, zbuloni sa ka shpenzuar Skënderbeu

Skënderbeu është një nga klubet që gjatë këtyre viteve shpesh është “studiuar” si rast më vete. Korçarët kanë arritur të dalin shtatë herë kampion në tetë sezonet e fundit, kanë shitur lojtarë dhe kanë arritur të përfitojnë deri në 1 milion…