Browsing Tag

Akhmat Grozni

Akhmati e mbyll me fitore, Berisha i papërmbajtshëm

Akhmat Grozni ka zhvilluar ditën e sotme miqësoren e fundit në tokën austriake. Ekipi ku bëjnë pjesë Odise Roshi dhe Bernard Berisha mposhti gjermanët e Holstein Kiel me rezultatin 1-0. Goli i fitores u shënua nga mesfushori i majtë i…

Shtatë muaj pritje, Roshi drejt rikthimit në Çeçeni

Odise Roshi nuk luan me skuadrën e Ahmat Groznit prej më shumë se shtatë muajsh. Një këputje e ligamentit të kryqëzuar u bë shkak për këtë mungesë të gjatë të mesfushorit shqiptart. Megjithatë, këtë fundjavë pritet që Roshi të jetë pjesë…

Balaj dhe Berisha titullarë, sa pak minuta për Gavazajn

Akhmat Grozni nuk ka arritur më shumë se një barazim pa gola në ndeshjen kundër Anzhi Makhaçkala. Bekim Balaj dhe Bernard Berisha u aktivizuan si titullarë, por pa arritur të gjejnë rrugën e golit. Sulmuesi shkodran i kombëtares u…