Browsing Tag

Ajdarevic

Mesfushori kuqezi ndërron skuadër, e kërkon gjiganti suedez

Në kampionatin grek të futbollit, është një numër i madh futbollistësh shqiptarë që luajnë dhe një nga ata është dhe mesfushori 28-vjeçar, Astrit Ajdareviç, që mbron ngjyrat e AEK-ut. Ajdareviç është grumbulluar edhe në kombëtaren…

Ajdareviç e mbyll me Greqinë, lamtumirë pa helm

Pas dy vitesh në Greqi, me pak minuta sezonin e shkuar dhe asnjë minutë në kampionat këtë sezon, Astrit Ajdareviç vendos të thotë "mjaft". Mesfushori shqiptar ka vendosur të ndërpresë marrëdhëniet me AEK-un, duke zyrtarizuar gjithçka me…

Ajdareviç argëtohet e shënon në Greqi

Futbolli grek është ndalur, që pas ngjarjeve të rënda në PAOK-AEK. Për këtë arsye, skuadrat greke po luajnë takime miqësore për të mbajtur lojtarët në formë. AEK ka luajtur sot kundër Panetolikos dhe mungonin disa lojtarë, të grumbulluar…