Surprizoi të gjithë në Botëror, Sauthemptoni gati goditjen “big”!

0

Ofertë e Sauthemptonit për Xherri Mina, mbrojtësi i Barcelonës që nuk është në planet e katalanasve dhe nuk ka udhëtuar as në Amerikë për t’u bashkuar me kampionët e Spanjës. Klubi anglez, sipas asaj që lajmëron “Tuttomercatoweb”, ka vendosur në pjatën e ofertës 15 mln euro dhe 5 të tjera bonus.

Agjenti i futbollistit ka mbërritur në Spanjë, mbrojtësi kolumbian – tre gola në Botërorin e fundit – shpresonte te Arsenali, që për momentin ende nuk ka lëvizur, pasi Unai Emeri nuk ka dhënë “dritën jeshile”.

Vetëm disa muaj më parë, Barcelona pagoi 11,8 mln euro nga Palmeirasi për ta veshur “blau grana”, por sezonin e shkuar ai luajti 5 ndeshje.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.