Super Jashanica, UEFA e përfshin në formacionin e javës

0

Më i miri në fushë dje sipas tifozëve ishte Gledi Mici, por ndërkohë UEFA me specialistët e saj vlerëson jashtë mase Bajram Jashanicën. Qendërmbrojtësi i Skënderbeut luajti një ndeshje të shkëlqyer kundër Partizanit të Beogradit dhe UEFA e ka përfshirë në formacionin më të mirë të javës në Europa League.

“Kosovari shkëlqeu në prapavijën korçare dhe ngjiti shkallët e renditjes së përgjithshme në Europa League, ndërsa Skënderbeu nuk pësoi gol ndaj Partizanit. Shtatë ndërprerje të aksioneve kundërshtare, 5 duele ajrore të fituar dhe 4 spastrime zone, ishin disa nga statistikat e tij impresionuese në mbrojtje”.

EUROPA LEAGUE/ FORMACIONI I JAVËS

Portier: Janis Anestis (AEK)

Mbrojtës: Alberto de la Bella (Real Sociedad), Kosmin Moci (Ludogorets), Bajram Jashanica (Skënderbeu), Dmitri Shomko (Astana)

Mesfushorë: Emiliano Rigoni (Zenit), Sergej Milinkoviç-Saviç (Lazio), Çavi Prieto (Real Sociedad), Josip Iliçiç (Atalanta)

Sulmues: Uillian Hozé (Real Sociedad), Junior Kabananga (Astana)

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.