Suedia shpall listën e Botërorit, nuk është Ibra

0

Suedia ka publikuar listën përfundimtare prej 23 lojtarësh që do të marrin pjesë në Kupëbn e Botës 2018.

Natyrisht, mungon Zllatan Ibrahimoviç, edhe pse sulmuesi i famshëm tentoi të kthehej në kombëtare.

Mungojnë emrat e nivelit shumë të lartë, por në të vërtetë Suedia pas Ibrahimoviçit është rindërtuar duke besuar verbërisht te forca e grupit, pa asnjë lojtar klasi.

Suedia bën pjesë në grupin F, së bashku me Gjermaninë, Meksikën dhe Korenë e Jugut, ndërsa ndeshjen e parë do ta luajë në 18 qershor.

LISTA E PLOTË

Portierë: Robin Olsen (Copenhagen), Karl-Johan Johnsson (Guingamp), Kristoffer Nordfeldt (Swansea).

Mbrojtës: Mikael Lustig (Celtic), Victor Lindelof (Manchester United), Andreas Granqvist (Krasnador), Martin Olsson (Swansea), Ludwig Augustinsson (Werder Bremen), Filip Helander, Emil Krafth (Bologna), Pontus Jansson (Leeds United).

Mesfushorë: Sebastian Larsson (Hull), Albin Ekdal (Hamburg), Emil Forsberg (RB Leipzig), Gustav Svensson (Seattle Sounders), Oscar Hiljemark (Genoa), Viktor Claesson (Krasnador), Marcus Rohden (Crotone), Jimmy Durmaz (Toulouse).

Sulmues: Marcus Berg (Al Ain), John Guidetti (Alaves), Ola Toivonen (Toulouse), Isaac Kiese Thelin (Waasland-Beveren).

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.