Starova, Lame, Shehu dhe Janku! Ilir Meta dekoron katër legjendat e Partizani me çmimin “Mjeshtër i Madh”

0

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka bërë katër dekorime gjatë ditës së sotme si “Mjeshtër i Madh” duke i shkuar figurave të njohura të futbollit shqiptar që ka lënë gjurmë në të shkuarën. Bëhet fjalë për Sulejman Starovën, Ylli Shehun, Ilir Lamen dhe Mikel Jankun. Ky i fundit i ndarë nga jeta pak kohë më parë, çmimi do t’i dorëzohej djalit të tij, Albano Janku.

Gjithashtu edhe Sulejman Starova ka munguar për arsye shëndetësore, ndërsa ishte vajza që e tërhoqi vlerësimin e akorduar nga ana e Metës. Padyshim ky një çmim mëse i merituar për figura të shquara të futbollit në vendin tonë. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.