Kemal Ademi i surprizon në Turqi: Mund të kërcej më lartë se Kristiano Ronaldo

0

Zëvendësuesi i Vedat Muriqit te Fenerbaçe është një tjetër sulmues shqiptar, Kemal Ademi. Ky i fundit ka luajtur së fundmi me Bazelin duke treguar njohjen me portën kundërshtare.

Një premtim i madh jepet në Turqi teksa Ademi i premton tifozëve se është më mirë edhe se pika më e fortë e Ronaldos, kërcimi. Teksa e provon në stërvitje dhe rezultatet janë mbreslënëse, Ademi u shpreh:

“Unë nuk e di sesa kërceva në atë moment. Por nëse jam në 100% tim më të mirë, atëherë unë mund të kërcejë më shumë se Kristiano Ronaldo”, u shpreh Ademi. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.