Soue: I kënaqur edhe me barazim, më pëlqen futbolli agresiv

0

Sulmuesi i Skënderbeut, Ali Soue, sot ishte protagonist absolut në Kukës, sepse shpiku dy gola në pjesën e dytë dhe i mohoi fitoren Kukësit, ndërkohë që Skënderbeu vijon të kryesojë i qetë dhe tregoi se është i pandalshëm, edhe me mungesa pa fund. Pas ndeshjes, për Supersportit Soue foli për golat dhe emocionet e ndeshjes: “Jam i lumtur sot, sepse shënova dy gola të rëndësishëm, që vlejtën pikë. Dëshironim fitoren, por si shkoi ndeshja edhe barazimi ishte rezultat shumë i mirë dhe jam i kënaqur.

“Agresiviteti i mbrojtjeve në Shqipëri? Mua më pëlqen futbolli agresiv, nuk është ndonjë problem i madh. Nuk synoj gjithnjë vetëm të shënoj, unë luaj për skuadrën dhe rëndësi kanë fitoret, jo golat e mi. Jam i lumtur që sot morëm rezultat dhe gjithashtu shënova edhe unë”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.