Sot më i miri te Shqipëria, modestia e Memushajt: Jo, nuk i mungova unë kësaj Kombëtare

0

Shqipëria ka arritur të marrë një fitore fantastike ndaj Islandës në “Elbasan Arena” duke fituar në shifrat 4-2. Një triumf që ishte i detyrueshëm për djemtë e Rejës, për të vazhduar shpresimin për kualifikimin në Europian.

Ledian Memushaj ishte padyshim futbollisti më i mirë i momentit, duke dhënë dy pasime fantastike që sollën edhe dy gola për Shqipërinë. Por pavarësisht kësaj, Memushaj është shprehur modest për “Supersport”:

“Jo, nuk është se i mungoja unë Shqipërisë. Ne kemi humbur ndaj Francës, që janë kampionë bote dhe ishte normale. Çfarë ndryshoi sot? Luajtëm ndaj Islandës, jo ndaj Francës. Kjo ishte ajo që ndryshoi.

Ndeshja që kemi gabuar deri tani ishte ajo ndaj Turqisë dhe do të kërkojmë që të marrim maksimumin nga transferta e radhës”, ka thënë Memushaj. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online