Skënderbeu rrezikon Ajaksin, Shkëndija kandidate për Milanin

0

Është zbardhur dhe ndarja e UEFAs-s, për shortitn që do të hidhet sot në Nion të Zvicrës në orën 13:00. Në fazën “play-off” të këtij kompeticioni siç dihet përfshihen shumë emra të mëdhenj të futbollit europian. Skënderbeu dhe Shkëndija presin me mjaft interes të njohin kundërshtarët  e tyre.

Skënderbeu nodhet në grupin e tretë, ku në vazon e favoritëve që mund të shortohen me korçarët veçohen gjigandët hollandez të Ajaksit. Turqit e Fenerbaçes janë një tjetër kundërshtar i  mundshëm.  Po ashtu edhe Ludogorets e Dinamo e Zagrepit, me të cillët “ujqërit” janë përplasur dhe në të shkuarën.  Sipas koeficientit, kundërshtari më i lehtë, së paku në letër është Makabi i Tel Avivit, i cili eleminoi Tiranën ën turin e parë.

Group 3
FAVORITË
Ajax (NED) 67.212*
Fenerbahçe (TUR) 51.840
Ludogorets Razgrad (BUL) 34.175*
BATE Borisov (BLR) 29.475*
Dinamo Zagreb (CRO) 26.050
Maçabi Tel-Aviv (ISR) 23.375

JO FAVORITË
Rosenborg (NOR) 12.665*
Oleksandriya (UKR) 9.526
Skënderbeu (ALB) 6.825
Altach (AUT) 6.570
Vardar (MKD) 5.125*
S?duva (LTU) 1.825

 

Në krahun tjetër tetovarët e Shkëndijës mund të kenë një nga përballjet ndoshta më historike, pasi në vazon përballë tyre ndodhet Milani i madh.  Nëse do të evitohet përballja me italianët, mund të themi se kuqezinjtë e qatip Osmanit  mund të luajnë shanset e tyre nëse përballen me Krasnodarin, Dinamon e Kievit, apo Klub Bryzhin. Me shumë fat do të ishin nëse fati do u rezervonte një përballje me austriakët e Austrisë së Vjenës.

Group 1

FAVORITË
AC Milan (ITA) 47.666
Dynamo Kyiv (UKR) 67.526*
Krasnodar (RUS) 32.106
Club Brugge (BEL) 39.480*
Austria Ëien (AUT) 17.070

JO FAVORITË
Marítimo (POR) 14.866
Crvena zvezda (SRB) 7.325
AEK Athens (GRE) 6.580*
Osijek (CRO) 5.550
Shkëndija (MKD) 3.375

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online