Skënderbeu, përmbysje me aromë titulli

0

Skënderbeu merr një fitore shumë të vuajtur në Lushnje, pasi e gjeti veten në disavantazhin e dy golave. Lushnja befasoi duke shënuar dy herë, fillimisht me anë të Pergjinit në pjesën e parë, ndërsa me fillimin e pjesës së dytë ishte Papa që nuk gaboi nga pika e bardhë e penalltisë. Skënderbeu i Dajës gjeti forcat që të përmbyste gjithçka me 3 gola të Souesë dhe Xhejmsit. Korçarët bënë detyrën dhe tashmë janë shumë pranë titullit kampion, pasi nëse Kukësi gabon sot në “Niko Dovana” do të jenë matematikisht kampion.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.