Skënderbeu nis sot kupën, Mamurrasi e pret në… Korçë

0

Skënderbeu mbylli dje përgatitjet dhe pritet që trajneri Daja të hedhë në fushë formacionin e dytë. Titullarët në stërvitje

Sot ora 16:00
Kupa e Shqipërisë
Skënderbeu – Mamurrasi
Aneksi i stadiumit “Skënderbeu”

Skënderbeu nis sot rrugëtimin e gjatë të sezonit të ri. Merr pjesë në tre kompeticione dhe gjithçka fillon me Kupën e Shqipërisë. Në Korçë vjen Mamurrasi dhe duket një ndeshje e mbyllur pa filluar mirë. Në fakt, ndeshja e parë duhej të luhej në Mamurras, por klubi korçar arriti një akord me klubin e Mamurrasit që të dyja ndeshjet të luhen në Korçë. E parë luhet sot, në orën 16:00, në aneksin e stadiumit “Skënderbeu”. Ndeshja e kthimit luhet sërish në qytetin juglindor, por ende nuk ka një datë të saktë, pasi Skënderbeu ka një kalendar shumë të ngjeshur. Bardhekuqtë e kanë si objektiv fitimin e Kupës së Shqipërisë, pasi nuk e kanë fituar asnjëherë. Sezonin e fundit shkoi deri në finale, por u mund nga Tirana.

FORMACIONI – Për ndeshjen e sotme trajneri Ilir Daja e ka ndarë mendjen të aktivizojë formacionin e dytë. Në fakt, Skënderbeu ka më shumë se 25 futbollistë dhe të gjithë mund të jenë pjesë e formacionit. Asnjë nga titullarët nuk do të jetë sot në fushë, sepse duhet të jenë gati ditën e shtunë për ndeshjen e kampionatit ndaj Flamurtarit. Teqja, Aliti, Lulaj, Sahiti, Shkodra, Dita, Kelmendi, Demte apo dhe çeku Nespor do të aktivizohen sot ndaj Mamurrasit. Pjesa tjetër, pra titullarët, do të zhvillojnë stërvitje pasdite.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online