Skënderbeu mundet nga Beshiktashi, turqit dhuruan një gol për Fair-Play

0

U luajt sot miqësorja Beshiktash-Skënderbeu, fituar 3-2 nga kampionët në fuqi të Turqisë.

Pjesa e parë përfundoi 1-1 dhe pati një episod të rallë. Beshiktashi shënoi me Pektemek në minutën e 16-të, por Bajram Jashanica ishte i dëmtuar dhe po merrte ndihmën mjekësore, ndërsa Beshiktashi rinisi lojën nga rivënia anësore dhe shënoi, edhe pse Skënderbeu nuk po lëvizte, duke pritur kthimin e topit ose top të diskutueshëm. Protesta të shumta nga Skënderbeu dhe trajneri turk Senol Gynesh udhëzoi lojtarët e tij të dhuronin një gol, si shenjë Fair Play!

Në pjesën e dytë Beshiktashi aktivizoi disa nga titullarët që e nisën nga stoli, si Medel, Taliska e Negredo, ndërkohë që edhe Skënderbeu bëri ndryshime dhe ekuilibrat në fushë ndryshuan, me turqit që ishin superiorë dhe shënuan me Pektemek e Negredo në minutat 52 e 62.

Në minutën e parafundit të ndeshjes Sabien Lilaj shkurtoi nga pika e bardhë.

Besiktas – Skënderbeu      3-2

Shënues: Pektemek 16′, 52′, Negredo 62′ / Soue 17′, Lilaj 89′ pen.

Beshiktas: Fabricio, Gëkhan, Mitroviç (Medel 46′), Vida, Xhaner, Nexhip, Tolgaj (Taliska 46′), Oguz’han, Babel (Negredo 46′), Lens, Mustafa (Adriano 67′)

Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Radas, Jashanica, Mici, Osmani, Lilaj, Muzaka, Gavazaj, James, Soue.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.