Skënderbe autoritar, rikthehet fitorja në Lushnjë

Pas humbjes në Laç, Skënderbeu është kthyer në rrugën e duhur. Skuadra korçare ka fituar sot 3-1 në Lushnjë, duke treguar autoritet dhe qetësi kampionësh.

Nuk ishte një ndeshje e lehtë, pasi Lushnja e javës së shkuar në Kukës tregoi se ka forcë dhe mund të befasojë këdo.

Skënderbeu e nisi mirë, me një gol të bukur me finte nga Xhejms Adeniji, pasuar nga Some, por fitorja e lehtë u bë e ndërlikuar kur në mesin e pjesës së parë Aliti shënoi në portën e vet në një goditje këndi për Lushnjen.

Më pas edhe shiu bëri të vetën, duke prishur bukurinë e ndeshjes e duke rënduar terrenin, por në fund të pjesës së parë Gavazaj shënoi golin e dytë dhe ishte goditje fatale për Lushnjen.

Në pjesën e dytë Skënderbeu administroi mirë ndeshjen dhe kur Spaho doli me karton të kuq në minutën e 79-të, mbaroi gjithçka. Në portë Canka dhe gol Radas. Mbaroi aty, Skënderbeu shkon +9, në pritje të Flamurtari-Laçi.