Vuajtje pa fund, por Vllaznia ringjallet

0

Më në fund, ka jetë të Vllaznia. Skuadra shkodrane fitoi sot 3-2 një betejë të vërtetë sportive ndaj Kamzës.

Një fitore e vuajtur, ndaj një rivali shumë cilësor, që luftoi deri në fund dhe nuk pati as fat. Vllaznia nisej e detyruar të fitonte, mes shumë hallesh e polemikash, por sot bëri mirë më në fund në fazën sulmuese.

Ndërkaq, Kamza e vendit të tretë luante edhe për një pikë, duke parë që humbi javën e shkuar, por si rrallë këtë sezon, faza mbrojtëse çaloi.

Vllaznia shënoi shpejt në pjesën e parë me Ribajn, goli i parë në Shkodër për sulmuesin. Çinari, i kërkuar nga Partizani, shënoi sapo nisi pjesa e dytë, por Plaku shkurtoi në minutën e 49-të dhe humbi edhe një 11-metërsh pak më vonë. I pafat sulmuesi, me fat Vllaznia, që me Kalanë gjeti golin e tretë.

U duk se mbaroi, por Kamza u hodh e gjitha në sulm, shënoi me Imerin në minutën e 79-të dhe deri në fund tentoi barazimin. Nuk ia doli dhe presioni shtohet, ndërsa Vllaznia merr frymë lirisht, për momentin.

Vllaznia – Kamza      3-2

Shënues: Ribaj 18?, Çinari 47?, Kalaja 54? / Plaku 49?, Imeri 79?
Vllaznia: Sherri, Gocaj, Orelesi, Gurishta, Ruçi, Bardulla, Tafili, Vucaj, Lika, Çinari, Ribaj. Trajner: Ernest Gjoka
Kamza: Gjonikaj, Frashëri, Fushtar, Kuqi, Neziri, Fukui, Arrabal, Ymeraj, Rezi, Mehmeti, Plaku. Trajner: Ramadan Ndreu
Gjyqtarë: Klajdi Kola, Denis Rexha, Nertil Bregasi, Kreshnik Barjamaj
Delegat: Marjus Sulejmani; Vëzhgues: Prek Pjetrushi

Vllaznia – Kamza      3-2

Shënues: Ribaj 18?, Çinari 47?, Kalaja 54? / Plaku 49?, Imeri 79?
Vllaznia: Sherri, Gocaj, Orelesi, Gurishta, Ruçi, Bardulla, Tafili, Vucaj, Lika, Çinari, Ribaj. Trajner: Ernest Gjoka
Kamza: Gjonikaj, Frashëri, Fushtar, Kuqi, Neziri, Fukui, Arrabal, Ymeraj, Rezi, Mehmeti, Plaku. Trajner: Ramadan Ndreu
Gjyqtarë: Klajdi Kola, Denis Rexha, Nertil Bregasi, Kreshnik Barjamaj
Delegat: Marjus Sulejmani; Vëzhgues: Prek Pjetrushi

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.