“Sirena” kosovare për Markun, mbrojtësi i pavendosur

0

Superliga e Kosovës pritet që të rritet me hapa mjaft të shpejtë dhe me siguri këtë edicion do të jetë dukshëm më mirë se një vit më parë. Merkato e evrës i ka shtyrë skuadrat nga Kosova që të hedhin sytë nga Superliga Shqiptare, për të marrë disa nga elementët që mund ta rrisin cilësinë në skuadrat e tyre dhe natyrshëm dhe të kampionatit në tërësi.

Mësohet se emri i fundit që lakohet në Kosovë është ai i mbrojtësit Kristi Marku, i cili në edicionin e fundit është aktivizuar tek skuadra e Lushnjes, ndërsa në të shkuarën ka qenë pjesë e Partizani, Flamurtarit dhe Teutës. Ekipi që interesohet për shërbimet e 23-vjeçarit është Ferizaj, që po përgatitet për edicionin e ri në elitën e futbollit kosovar.

Për “SportEkspres.com” vetë lojtari e ka konfirmuar se ka ofertë nga skuadra kosovare, por për momentin po shqyrton të gjitha ofertat edhe nga kampionati shqiptar. Shumë shpejt Marku pritet që të marrë një vendim.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.