Shqipëria U-17 eliminohet, edhe Spanja na mund në fund

Mund ta quajmë fat të keq, ose mungesë cilësie e eksperience, pak rëndësi ka tani, por fakt është se Shqipëria U-17 ka qenë shumë pranë rezultatit pozitiv edhe sot ndaj Spanjës, por u mund në fund.

Spanja superfavorite shënoi në minutën e 77-të, tre minuta para mbylljes, një “deja vu”, sepse edhe ndaj Kroacisë u mundëm në të njëjtën mënyrë.

Kufiri mes eliminimit dhe kalimit në Elite Round ishte kaq i hollë, vetëm pak minuta në fundin e dy ndeshjeve, sepse po të ishim me dy pikë sot, do të kishim shanse të mëdha kualifikimi në ndeshjen e fundit, kundër Lihtenshtejnit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online