Shqipëria kthehet në imazhin e UEFA-s, Armand Duka për Altin Lalën: Figura që bëri krenar shqiptarët

0

Pasi morëm finalen e Conference League, Shqipëria po kthehet në imazhin e UEFA-s edhe me hedhjen e shortit. Pas Lorik Canës ishte radha e Altin Lalës që të tregon çiftet që do përballeshin me njëra-tjetrën në kompeticionin europian. Kjo solli edhe reagimin e kreut të FSHF, Armand Duka:

“Kënaqësi kur shikoj se futbolli shqiptar është në qendër të vëmëndjes europiane. Sot u përfaqësuam në shortin e UEFA Conference League me ish kapitenin Altin Lala, një ndër figurat që na ka bërë pafund krenar kudo. Finalja e 25 majit në Air Albania Stadium do të jetë një natë magjike për të gjithë shqiptarët, si kurorzim i një pune dhe angazhimi të madh disavje?ar”, shkruan Duka. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.