“Shpresoj të jemi prapë bashkë një ditë”! Lorenc Trashi publikon letrën e largimit: Faleminderit Partizani!

0

Nga Klaudio Ndreca

Lorenc Trashi do të nisë një aventurë të re në karrierën e tij, duke pranuar kështu të largohet nga Partizani. Marrëveshja dhe kontrata është nënshkruar me ekipin e madh të Kuwaitit, Al Qadsia Club, për të vazhduar atje për 5 sezonet e ardhshme.

Gjithçka është mësuar në mbrëmjen e djeshme, ndërsa në mënyrë befasuese ka ardhur zyrtarizimi nga faqa zyrtare e ekipit të Partizanit. Ndërkohë vetëm pak minuta më parë, Trashi ka publikuar edhe letrën e largimit, duke falenderuar të gjithë pjesëtarët e klubit të Partizanit për ta nisur që nga presidenti Demi e për ta mbyllur me tifozët. /Sport Ekspres/

 

View this post on Instagram

 

Dua tju njoftoj te gjitheve se qe nga dje kam arritur marreveshjen me klubin me te madh ne Kuwait Al-QADSIA CLUB dhe do jem pjese e tyre per 5 sezone. Dua te falenderoj Presidentin Demi per miratimin qe me dha per kete transferim dhe cdo gje qe ka bere per mua ne keto 6 vite si pjese e Partizanit. Falenderoj menaxherin tim qe beri te mundur kete transferim Franci Bode. Patjeter te gjithe stafin e Partizanit , i falenderoj perzemersisht per cdo moment qe kemi kaluar se bashku si nje familje e madhe bashke. S’mund te harroj protagonistet kryesor nga kto 6 vite me te bukura, Tifozat e Partizanit. Faleminderit per mbeshtetjen qe me keni dhene ne cdo moment te keq dhe te mire dhe faleminderit qe keni treguar nje respekt shume te madh per mua, faleminderit per prezencen tuaj ne stadium dhe faleminderit grupimit me te madh ne Shqiperi Ultras Guerrils, pa ju nuk ka kuptim asgje, ju i jepni fuqi ekipit dhe e motivoni per te dhene maksimumin cdo lojtar qe vesh ate fanelle te rende te Partizanit , faleminderit Ultra Guerrils faleminderit! Gjithashtu familja ime qe nuk ka rreshtur kurre duke me mbeshtetur. Prinderit e mi, motrat e mia dhe e fejuara ime qe kan qen pran meje dite nate me problemet dhe gezimet e mia duke me motivuar qe une te arrij objektivat e mia, Faleminderit !! Faleminderit Familja e Kuqe e Partizanit, Shpresoj te jemi prap se bashku nje dite.

A post shared by Lorenc Trashi (@lorenctrashi_19_official) on

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.