“Shpejt zyrtarizojnë trajnerin e ri“, Dinamo shpalos projektin për ringritjen: Do riorganizojmë tifozët, stadium i ri brenda 5 viteve

0

Klubi i Dinamos ka bërë ditën e sotme një reagim për shtyp, ku përmes faqes zyrtare në “Facebook“ shpalos projektin për ringritjen në lartësinë e duhur. Kryeqytetasit bëjnë me dije se po punohet për të sjellë afrime cilësore në ekip, si dhe në ditët në vijim do të vijë edhe zyrtarizimi i trajnerit të ri që do të ketë si objektiv fitimin e Kategorisë së Parë në sezonin e ardhshëm.

Klubi dinamovit gjithashtu hedh poshtë të gjitha zërat për probleme me pagat apo kontratat e lojtarëve. Një premtim i Dinamos është edhe ndërtimi i stadiumit të skuadrës në 5-vjeçarin e ardhshëm, ndërsa prioritet do të kenë edhe politikat për riorganizimin e tifozerisë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.