Shorti i Championsit, zbulohen grupet

0

Uefa Champions League është kompeticionin më i rëndësishëm për klube. Sot në Monako ështëhedhur shorti i fazës së grupeve, ku nisin aventurën e tyre dhe ekipet e mëdha të Europës, ose e thënë ndryshe ata që konsiderohen si favorite për të triumfuar në fund.

Grupi më i vështirë duket ai i Barcelonës, që është shortuar me Interin, Totenhamin dhe PSV-në.  Grupi D, ndonëse nuk ka asnjë emër “big” duket mjaft i ekuilibruar. Kampionët në fuqi të Real Madrid do të sfidojnë Romën dhe CSKA-në e Pëzenin. Finalistët e Juves u shortuan me Junajtin dhe Valencian. Short i aspak i vështirë për Sitin dhe Bajernin. Mision interesant i PSG-së dhe Atletikos.

Grupi A

Atletiko Madrid

Dortmund

Monako

Klub Bryzh

Grupi B

Barcelona

Totenham

PSV

Inter

Grupi C

PSG

Napoli

Liverpul

Cervena Zvezda

Grupi D

Lokomotiva Moskës

Porto

Shalke 04

Gallatasarai

Grupi E

Bajern

Benfika

Ajaks

AEK

Grupi F

Mançester Siti

Shakhtar Donetsk

Lion

Hofenheim

Grupi G

Real Madrid

Roma

CSKA Moskës

Pëlzen

Grupi H

Juventus

Mançester Junajtid

Valencia

Jang Bojs

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.