Shkoi mes bujës dhe rezultoi dështim i madh, Lionel Mesi nuk futet as te 11 më të mirët në Ligue 1

0

Lionel Messi kaloi një sezon aspak të mirë tek PSG. Ndryshe nga se pritej, argjentinasi e pati mjaft te veshtirë për të treguar talentin e tij, siç kishte bërë më parë tek Barcelona. Në të gjithë sezonin futbollistik, Messi shënoi vetëm 10 gola, nga të cilat 4 në kampionat, 5 në Champions League dhe 1 në Kupën e Francës.

Për këtë arsye, Lionel Messi nuk është pozicionuar në skuadrën më të mirë të sezonit, duke ngelur jashtë 11-shes kryesore. Një sezon zhgënjyes për Lionel Messin, i cili e pati mjaft te veshtirë të prodhojë rezultat, pavarësisht kombinimit shumë të mirë në fushë me Mbappe dhe Neymar. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.